החופים היפים ביותר בכרתים

כרתים שופעת חופים. חופים יפיפיים.
מפרצונים קטנים, חופים חוליים רחבים, חופים משפחתיים, חופים לגלישת רוח וקייט סרפינג, חופים מבודדים, לגונות, חופים סלעיים... מה לא. יש פה הכל.
כמה מהחופים הכי יפים ומיוחדים ביוון נמצאים בכרתים. דוקא באיזור התיירותי באי הוא לא זה שמצטיין בחופים הכי יפים. לא שהחופים באיזור הרקליון-הרסוניסוס והסביבה אינם טובים, הם חופים נהדרים, אך את המיוחדים ביותר תמצאו רחוק משם. הנה רשימת החופים היפים בכרתים: רשימה חלקית בהחלט.


חוף באלוס Balos Beach
אחד החופים המפורסמים ביוון והיפה ביותר בכרתים. באלוס הוא למעשה מעין לגונה והוא ממוקם בקצה הצפון מערבי של כרתים. הגישה אליו אפשרית עם רכב שטח, אך הדרך הטובה ביותר להגיע היא בשייט מחוף קיסאמוס Kissamos השכן. מקיסאמוס יוצאות סירות לאורך היום ומגיעות אל באלוס.
החוף שוכן כ-60 קילומטר מערבית לחאניה. חול בהיר ומי טורקיז צלולים ורדודים, מולו נמצא אי סלעי בשם גרמבוסה ועליו שרידי מבצר, דמיינו את כל התמונה. יפיפה!!

ראו למלונות באיזור קיסאמוס: לחצו כאן. ראו עוד מידע על קיסאמוס


חוף אלפוניסוס Elafonisos Beach
או אלפוניסי, הוא חוף לגונה משגע! בדרום מערב כרתים. למעשה מדובר באי קטן (לא מיושב) שלגונה מפרידה בינו לבין האי כרתים. המים בלגונה צלולים ונפלאים וחופים חוליים נמצאים הן בצד של האי והן בצד של כרתים, וניתן לעבור ביניהם בהליכה במים הרדודים. בנוסף, בשל הימצאות אלמוגים מסויימים החול נראה ורוד. אין מילים אחרות לתאר את המקום מלבד: 'גן עדן', מרב שהוא יפה. הישוב הקרוב - פליאוחורה, יווני פשוט ובסיסי, הרחק ממוקדי התיירות ההומים.

למלונות באיזור פליאוחורה לחצו כאן אפשרי גם מלונות באיזור חאניה לחצו כאן


חוף פלאסארנה Falasarna
אחד החופים המקסימים של כרתים. רצועה חולית ורחבה במערב כרתים - היישוב הקרוב ביותר הוא קיסאמוס, אך בניגוד לשני החופים הקודמים שאין מלונות עליהם, על חוף פלאסארנה יש מעט מלונות. מלונות קטנים ופשוטים מאד, מתאים למי שמחפש חופשה על חוף משגע - היינו אומרים שקצת מזכיר את סיני.

חוף פלאסארנה:

למלונות  לחצו כאן

חוף ווי Vai
במעבר חד לקצה הצפון מזרחי של כרתים, פה שוכן אחד החופים היפים והמיוחדים. חוף ווי הוא חוף מסודר שמטע גדול של דקלים תוחם אותו. למעשה זהו המטע הטבעי היחיד ביוון והגדול ביותר באירופה, וכולל כ-5000 עצי דקל. היישוב הקרוב ביותר לחוף הוא סיטיה המצוי כ-25 ק"מ מערבית לו.

חוף Vai:

מידע נוסף על איזור לאסיתי לחצו כאן

חוף פרבלי Preveli
נמצא כ-30 ק"מ דרומית לעיר רת'ימנו, וכ-10 ק"מ לעיירת החוף Plakias בדרום כרתים. חוף מיוחד ויפה, שמורת טבע, הכולל מטע תמרים ונהר Kourtaliotis נשפך אליו ויוצא מפגש יפיפה בין נהר של מים מתוקים, הים הצלול, הצמחיה הירוקה והחוף החולי. כדי להגיע אל חוף פרבלי תוכלו להגיע ברכב עד לחניון שמעל החוף ומשם לרדת ברגל ירידה מעט ארוכה. או לקחת סירה מחוף פלאקיאס - סירות יוצאות לאורך היום ולוקחות תיירים אל החוף.

מלונות באיזור פלאקיאס לחצו כאן


חוף מטאלה Matala
בשנות השבעים והשמונים היתה מטאלה יעד פופולרי באי כרתים. אבל ככל שהאנושות הופכת לעצלה יותר ולאנשים לא מתאים לנסוע מנמל התעופה שעה וחצי ברכב, היא ירדה מעט מזוהרה, כיום היא כפר נופש קטן ומקסים בדרום האי כרתים, החוף שלה מעולה, עם מים צלולים ונהדרים ויש גם מערות מיוחדות על סלע הנושק לים, אחלה של מקום לחופשה יוונית בדרום המעולה של האי כרתים ובסיס נפלא לטיולים בכרתים!

למלונות לחצו כאן


חוף סייטן לימניה Seitan Limania
הוא חוף מאד קטן וצר ויפיפה בצפון מערב כרתים, בחצי האי אקרוטירי המשופע בחופים ומפרצים יפיפיים. חוף סייטן נמצא כעשרים ק"מ מזרחית צפונית לחאניה. כדי להגיע אל החוף תצטרכו לנסוע כחצי שעה מחאניה עד לחניון המאולתר וממנו להמשיך רגלית עוד כרבע שעה. המפרצון יפיפה וצבע המים מהפנט אך זכרו שהוא גם קטן מאד ועשוי להיות צפוף מאד בעונה. כמו כן, זכרו לקחת אתכם שמשיה ומחצלת כי אין צל אחר.

למלונות בחאניה לחצו כאן

 

זקוקים להמלצת לינה בכרתים?
כתבו לנו מה מחפשים? היכן? תאריכים? הרכב נוסעים... ונשמח לשלוח המלצות

ראו גם את רשימת 20 החופים היפים ביוון:

אגיוס פרוקופיוס - באי נאקסוס Naxos
אניטיפקסי - באי אנטיפאקסי Antipaxi
פורטו קציקי - באי לפקדה Lefkaa
חריסי אקטי - באי פארוס Paros
לאלאריה - באי סקיאטוס Skiathos
חוף פארגה - במחוז אפירוס בצפון מערב יוון פארגה Parga
ליבאדיקה - באי סריפוס Serifos
קולמבריטס - באי פארוס Paros
סראקינאקי - באי מילוס Milos
מארתוניסי - באי זקינטוס Zante
מטוכי - חלקידיקי Halkidiki
מילופוטאמוס - חצי האי פיליון. Pillion
פטאני ומיטרוס - באי קפלוניה Kephalonia
מירקי וילג'ה - נאקסוס Naxos
נאה פראמוס - קבאלה (צפון מזרח יוון) Kavala
קוקונארייס - באי סקיאטוס Skiathos
פאליאוקסטריצה - באי קורפו Kyrkyra
פריסיה - באי סנטוריני Santorini
אפוניסוס - באי אגיסטרי Agistri

Crete: Incredible Beaches from Incredible Crete on Vimeo.

 איים נוספים מומלצים: פארוס, נאקסוס, אמורגוסמילוס , קפלוניה , לימנוס , קיתירה


 

צרו איתנו קשר

להמלצה על מלונות, וילות, דילים מיוחדים ומבצעים בכרתים. השירות ללא תשלום.

 

 ראו עוד מגוון עצום של המלצות על יוון
 באתר יוון והאיים.

 

crete.co.il is part of israel-greece.com network, contact us: greece.isl@gmail.com
למקסימום מידע והמלצות אובייקטיביות מהמקצוענים ליוון בישראל, כנסו לאתר יוון והאיים

Zamir Sivan CEO