קנוסוס Knosos

אתר קנוסוס Knosos 
 
מקום מעניין לבקר לנוסעים לכרתים, הוא ארמון קנוסוס, אף שהסיפור סביבו, מלא חידות ושאלות ככל שהזמן חולף. הארכיאלוג האנגלי אוונס הוא המגלה המשמעותי של המבנה, שאמור להיות ארמון המלך מינוס האגדי. כאן מסופר סיפור המינוטאור שחי בארמון, כאן נמצא לפי המסורת הלבירנט, הרבה מיתולוגיה יוונית  מחוברת לכאן, אך הארמון הנוכחי כנראה מאוחר הרבה יותר מזה שעליו מספרים, סיפורים מיתולוגיים אלו. וכאמור הסיפורים לא מתחברים, גם הממצאים הארכיאולוגיים וההיסטורים מלאים בסתירות פנימיות, תרבות שלא היו בה כנראה מלכים , תרבות מינואית שבה ניהלו נשים את המערכות השילטוניות ,נקשרת למלך מינוס? לא ברור ההקשר אך המקום מאד מרשים, שרידי מבנים מפוארים על שטח של 20 הקטר. אפשר להגיע לכאן בקו אוטובוס מס 2 מתחנת האוטובוסים המרכזית בהרקליון המקום מצוי קמ בודדים ממרכז העיר.
 
מכל מקום כאן נמצאים שרידי התרבות המינואית, תרבות מפוארת מ1700 לפני הספירה, שנמחקה עי צונאמי כנראה, בשל התפרצות הר הגעש בסנטוריני של היום, הפעיל גם היום. ממצאים ארכיאולוגיים שנמצאו כאן מוצגים במוזאון בעיר בין ממצאים הלניים וביזנטיים מאוחרים יותר, יופיים של ממצאים מינואים בולטים ביחודם. האתר פתוח בקיץ מ8 בבוקר עד 8 בערב כל ימי השבוע, בחורף בשעות האור מ8 עד 3 בלבד, אפשר לקנות כרטיס משולב למוזיאון ולאתר .

רוצים להנות מהחוויה האמיתית של האי כרתים ביוון?
נסו להמנע מהזמנת חבילת נופש לכרתים, המלונות המוצעים במסגרת חבילות נופש אלה בדרך כלל המוניים מדי או אינם יחודיים או מספקים תמורה בינונית לכסף שלכם, הזמינו רק טיסה לכרתים ואת המלון הזמינו עצמאית באינטרנט, המלונות המומלצים ביותר ללא עמלות הזמנה מוצעים להזמנה באינטרנט! לחצו כאן

 ראו גם : האקרופוליס באתונה

צרו איתנו קשר

להמלצה על מלונות, וילות, דילים מיוחדים ומבצעים בכרתים. השירות ללא תשלום.

 

 ראו עוד מגוון עצום של המלצות על יוון
 באתר יוון והאיים.

 

crete.co.il is part of israel-greece.com network, contact us: greece.isl@gmail.com
למקסימום מידע והמלצות אובייקטיביות מהמקצוענים ליוון בישראל, כנסו לאתר יוון והאיים

Zamir Sivan CEO