הרקליון, העיר הגדולה באי כרתים

טיסה לכרתים [הרקליון] הזמינו בנפרד : לחצו כאן
להשכרת רכב בכרתים, בנמל התעופה : לחצו כאןראו גם : מזג אוויר בכרתים

הרקליון : היא בירת האי כרתים של יוון הייתה בעבר עיר די אפורה, עיר פועלים יוונית אמיתית, אך עם השנים וככל שיותר ויותר תיירים גילו את הקסם של כרתים, הפכה הרקליון למרכז העניינים של כרתים וכיום הרקליון היא עיר מודרנית, נוחה, הומת אדם ומרתקת בשל שלל האפשרויות שהיא מציעה לתיירים מכל העולם, הרקליון ללא ספק עברה מהפך של ממש! להרקליון אין חופי ים מסודרים, רוב הנופשים המחפשים חוף ים ממשיכים ליעדים תירותיים אחרים או יוצאים מעט ממרכז העיר, אך למרות חסרון זה, הרקליון היא מרכז העניינים של כרתים והביקור בה הוא חובה ומומלץ מאד, בעיקר בשעות אחה"צ והערב, באיזור הנמל ובאיזור המדרחוב המפורסם שלה. צעירים ימצאו בהרקליון הכל, בארים, בתי קפה, מועדונים, איזור שלם חי ותוסס פועל בליבה של הרקליון, סמוך מאד לאיזור התיירותי ולאיזור המלונות של הרקליון, את כל מוקדי העניין תוכלו לראות בהליכה יחסית קצרה, הכל קרוב להכל. עם זאת את תרצו להכיר ממש את הרקליון תזדקקו לזמן רב יותר ולרכב צמוד - הרקליון היא העיר החמישית בגודלה ביוון ויש בה הרבה מה לעשות ולראות ומאד מומלץ ללון בה לילה או שניים במסגרת הטיול או הנופש שלכם בכרתים, להזמנת טיסה להרקליון לחצו כאן

הרקליון טיפ : נסו להמנע מלהגיע להרקליון במסגרת חבילת נופש, אלה הזמינו את המלון והטיסה עצמאית ובנפרד, נסו גם לא להזמין עסקאות של הכל כלול, הרי אתם בעיר עם טברנות ואוכל יווני מעולה, מדוע לאכול אוכל במלון, אתם הרי הורסים בכך את רוב החוויה הקולינאית של יוון וחבל, תרשו לעצמכם להנות, שימו לב גם שהחדרים המוצעים במסגרת חבילות הנופש הם בדרך כלל החדרים הפחות משודרגים מהחדרים הניתנים להזמנה עצמאית, אלה עם הנוף לים והאוויה הכל כל מיוחדת של יוון ושל הרקליון בפרט.

רוב הטיסות לכרתים נוחתות בשדה התעופה של הרקליון, יש מטיילים וקבוצות מאורגנות שעושות דרכן הישר משדה התעופה לאתר הארכיאולוגי הידוע קנוסוס, עם זאת נסיעה של 10 דקות מערבה תוביל למרכז העיר הרקליון ואילו נסיעה מזרחה לאיזור של כפרי נופש על קו המים עם החופים הידועים של כרתים.

הרקליון היא עיר מלאה במסעדות מצויינות, מוזיאונים מרתקים, שווקים יווניים אותנטיים ומלונות מעולים. יש בעיר ובמחוז כולו מספר אטרקציות שאותן נסקור כאן בקצרה. תחילה, ניתקלים בחומות של הרקליון הסוגרות על העיר העתיקה כמעט מכל צדדיה. ניתן להתחיל בסיור לאורך החומות ממזרח למערב שמתחיל מתחנת האוטובוס A, והליכה קצרה מובילה אל פלטיאה אלפתריאס (Plateia Eleftherias), .בהרקליון קיימות שתי כיכרות עיקריות הינן Plateia Venizelou ו Plateia Eleftherias. Plateia Venizelou היא בלב העיר והיא הככר הגדולה והשוקקת בעיר. הכיכר משמשת כצוומת דרכים לכל האזור כאן הדרכים היוצאות ממנה צפונה , דרומה מזרח ומערב מובילות לשאר האטרקציות באזור. בהמשך ניתן לכיוון דרום בתוך החומות, לצאת מהן בשער הבא (Kenourgia Porta) ולהגיע לתיאטרון הפתוח שבקיץ עדיין מעלה ארועי תאטרון אטרקטיבים. מצידן השני של החומות אפשר לבקר את Nikos Kazantzakis, או ליתר דיוק לבקר את קיברו של קזנצקיס. גם האצטדיון הלאומי נמצא ממש קרוב לכאן.

המוזיאון לארכיאולוגיה של הרקליון 
במוזיאון ניתן למצוא אוסף של ממצאי התרבות והאומנות המינואית: חרס, תכשיטים, פסלים, סרקופגים, וציורי קיר מהאתרים קנוסוס ואיה טריאדה. במוזיאון יש כ-20 חדרי גלריות, שמכסים תקופה של כ-5000 שנה, ומציגים את המיטב שבממצאים המינואים מהאי כולו. המוזיאון לא גדול וניתן בשלוש שעות לערוך בו סיור מקיף. כתובת: רחוב Xanthoudidou מספר 1. (מצפון ל-Plateia Eleftherias, קרוב מאד לצד המזרחי של החומות). טלפון: 28102-24630 . שעות פתיחה: יוני- אוקטובר- יום ב` 13:00-19:30, ימים ג`-שבת 08:00-19:30. אוקטובר- מאי- יום ב` 12:00-15:00, ימים ג`-א` 08:00-15:00. המחיר: כ-6 יורו לאדם. 

המוזיאון לתולדות כרתים 
המוזיאון מאפשר למבקר בו להכיר את מה שקרה בכרתים בתקופה שמאז הכיבוש הוניציאני. האוספים מוצגים לאורך שלוש הקומות של המוזיאון לפי תקופות ולפי נושאים: אוסף ימי הביניים והרנסאנס, הכולל פסלים, ציורי קיר, בגדים, קישוטים כנסייתים, צלמיות, תכשיטים ומטבעות מהתקופות הביזנטית, הוונציאנית, והעותמנית. בנוסף יש במוזיאון את הציור היחיד של אל גרקו המוצג בכרתים, אל גרקו הינו אחד מחשובי הצירים בראנסנס וזו סיבה טובה מספיק לקפוץ למוזיאון ההיסטורי של ארקליון, לראות את תמונתו – תצפית על הר סיני וסנטה קטרינה, שצוירה במהלך שהותו בוונציה, כתלמידו של טיצ'יאן. מהתקופה המודרנית יותר, ניתן למצוא כאן אוסף המתאר את המאבק לעצמאות (המאה ה-19) וכולל דגלים, כלי נשק, ותמונות של מנהיגי המאבק וכן אוסף אומנות עממית. במוזיאון גם יש חדר המוקדש כולו למשורר והפילוסוף המוערך כל כך ביון, Nikos Kazantzakis. כתובת: רחוב Sofokli Venizelou Ave מספר 27, בחלקה הצפוני של העיר.טלפון: 28102-83219, 28102-88708 שעות פתיחה: אפריל- אוקטובר: ב`- שבת 09:00-17:00, נובמבר-מרץ: ב`- שבת 09:00-15:00, ביום ד` פתוח גם 18:00-21:00. בימי א` סגור. מחיר: כ-5 יורו למבוגר ו-3 לילדים, סטודנטים, או גמלאים. מתחת לגיל 12 - חינם.

קנוסוס - Knossos  
Knossos
האתר בו שכנה בירתה של
כרתים בתקופה המינואית. העיר שוכנת על תל מלאכותי נמוך. את עתיקות קנוסוס (Knossos) גילה הארכיאולוג הבריטי, סר ארתור אוונס והביקור בעתיקות קנוסוס מאפשר הצצה לחיים בארמון העצום, לראות את מגורי פשוטי העם ואת מקומות קבורה. למרות שהעתיקות הן בנות יותר מ 2,500 שנה ניתן לזהות במקום תעלת ניקוז, תאורה ואמצעים קדומים לקרור וחימום החללים הסגורים. האתר גדול וניתן לסייר בו בנחת בארבע שעות. הגעה לאתר: אוטובוס מספר 2 יוצא מהירקליון לקנוסוס מדי רבע שעה מ Bus Station A. טלפון: 28102-31940 שעות פתיחה: מדי יום בין 08:00 עד 19:00, בחורף עד 15:00. מחיר: 6 יורו או 10 יורו וכניסה למוזיאון לארכיאולוגיה בהרקליון.  

האקווריום של כרתים - Cretaquarium 


האקווריום של כרתים הינו אתר חדש שהוקם בהשקעה גדולה בתחומי מתחת המחקר הימי Thalassocosmos. האקווריום בנוי כמעבר בין תחומים החיים השונים של עולם הים. המבקרים נפגשים עם חיות החושך, שחיות בדרך כלל בקרקעית הים, ופוגשים את חיות הים הפתוח כולל כרישים ודגי טרף, וכן דימוי מרהיב לשוניות אלמוגים. ניתן גם להתבונן בחיי החוף, על המערכת האקולוגית העדינה שנוצרת שם, וכן יש תצוגה מרהיבה של עולם המדוזות, כולל לקינוח דגים טרופיים, שהגיעו מתעלת סואץ. הגעה לאתר: ברכב כדאי להגיע לאקווריום מהאוטוסטרדה. המקום משולט, ונמצא כ-15 ק"מ מזרחית להרקליון. באוטובוס, הנסיעה אורכת כ-20 דקות ויוצאת מתחנת האוטובוס בנמל אל עבר Gournes, בו שכן בעבר הבסיס האמריקני. טלפון: 28103-37888. שעות פתיחה: בין התאריכים 1.5-15.10  מדי יום בין השעות: 09:00-21:00. בין התאריכים 16.10-30.4 מדי יום בין השעות 10:00-17:30. מחיר: 8 יורו. לילדים עד גיל 17 - 6 יורו. לילדים עד גיל 5 - חינם. 

זארוס : הוא כפר ציורי הממוקם בחלק הדרומי של מדרון ההר כ 45 ק"מ מהרלקיון . בעירה יש כ 2,500 כפריים המתפרנסים בעיקר מחקלאות ומעיסוק מסורתי באריגה וצביעה. השם Zaros פרושו שפע זרימת המים ומעיד על אופיו הקדום של הכפר ולכך יש להוסיף את ממצאים הארכיאולוגים שהבולט בהם הינו אמת מים רומאית שסיפקה מים לעיר הקדומה Gortina. הגישה לכפר נוחה יחסית : יש אוטובוס רגיל מהרקליון עד Zaros. כמו כן ניתן גם לשכור רכב מהרקליון ולקחת את הכביש Iraklion-Mires-Festos. בכפר קיימים תחנת משטרה, דואר, הרופא של המשרד, וכן בתי מרקחת. ישנן גם טברנות לרב עם דגים טריים מקומיים, בתי קפה רבים, מאפייה וכן חנויות מכולת ותחנת מוניות. 

מלונות מומלצים בהרקולין
הרקליון - Heraklion הינה בירת האי כרתים  . כיום , מציעה הרקליון שלל אטרקציות ומקומות בילויי לתיירים מכול העולם, לעיר הרקליון היא עיר מודרנית, נוחה, הומת אדם ומרתקת בשל שלל האפשרויות שהיא מציעה לתיירים מכל העולם , הרקליון ישנו נמל נפלא ולצידו משתרך מדרחוב גדול ומפורסם ובו מבחר דוכנים של אמנים מקומיים . בעיר חיי לילה תוססים הכוללים , ברים , בתי קפה , מסעדות ודיסקוטקים . בעיר שוכנים הרבה מוזיאונים ומוקדי תרבות נוספים דוגמת Cretaquarium – האקווריום של כריתים ועוד . בדרום העיר , בתוך החומות שוכן תיאטרון , אשר בימי הקיץ מעלה מופעים שונים ומגוונים . בכתבה זו , נציג לפניכם , מבחר של בתי מלון מומלצים בדרגות תיירות שונות השוכנים בעיר הרקליון . חופשה נעימה ... 


מלון ה 5 כוכבים המומלץ ביותר לטעמנו בהרקליון הוא : Aquila Atlantis Hotel המלון במיקום פנטסטי במרכז העיר ושתי דקות הליכה מהנמל ועוד 2 דקות הליכה ממרכז העיר והמדרחוב המפורסם של הרקליון הוא אחד המלונות הטובים ביותר ביוון כולה ולא רק בכרתים, כל חדריו שופצו לאחרונה ברמה גבוהה והשרות והתוצאה מעולים, למי שחשוב לו הניואנסים הקטנים של מלון 5 כוכבים, בהחלט אנחנו ממליצים מאד, שימו לב שהעיר הרקליון מתאימה למי שרוצה חופשה שבבסיסה אטרקציות עירוניות, בסיס טוב ליציאה לטיולים והרבה קולינאריה יוונית במיטבה, מיקום ואיכות מלון זה ישדרגו לכם את החופשה.
להלן קישור להזמנת חדר במלון זה : לחצו כאן מלון אקוילה אטלנטיס, הרקליון

מלון חמישה כוכבים בהרקליון - Galaxy Iraklio Hotel
מלון גלקסי Iraklio שוכן בלב העיר הרקליון ומעניק אווירה מפנקת במיוחד . במלון 127 חדרי אירוח וסוויטות אשר עברו שיפוץ לאחרונה . החדרים מרווחים ומאובזרים בטכנולוגיה מתקדמת המעניקה נוחות מרבית . במלון עומדים לרשותכם חדרי ישיבות ועסקים ,מסעדה , בר ,שירות השכרת רכב , בריכת שחייה , מרכז כושר , מתחם ספא וחמאם ועוד . במרחק הליכה קצרה  , תוכלו לבקר בכול האטרקציות והמבניים ההיסטוריים השוכנים בעיר דוגמת המוזיאון ההיסטורי של הרקליון , האתר הארכיאולוגי קנוסוס , המבצר ונציאני Koules ועוד . נמל התעופה   Nikos Kazantzakisשוכן במרחק של 5 קילומטרים מהמלון . נמל הרקליון שוכן במרחק של קילומטר אחד בלבד מהמלון . אם אתם מגיעים ברכב , סעו על הכביש המהיר Ag ורדו ביציאה  Rethymnon & Chania . המלון שוכן במרחק קילומטר משם .
עלות חדר זוגי ללילה , החל מ- 160 יורו , בהתאם לחדר אותו הזמנתם .
 פרטים והזמנה

מלון ארבעה כוכבים בהרקליון - Capsis Astoria Hotel
מלון אסטוריה , שוכן בלב העיר הרקליון , בסמוך למגוון אתרים היסטוריים כגון קנוסוס , הטירה של Rethymno , הנמל הוונציאני של Chania ועוד . מלון אסטוריה נבנה לפני ארבעים שנה והוא נחשב לאחד המלונות המפורסמים ביותר בעיר הרקליון , בשל רמת האירוח הגבוהה שלו . המלון כולל את מסעדת Erofilli , את קפה Capsis המגיש משקאות , חטיפים וממתקים . במלון אסטוריה שוכנת בריכת שחיה חיצונית נפלאה . משדה התעופה , סעו בשדרות איקרוס – Ikaros אשר יובילו אתכם לעבר הכיכר המרכזית של העיר . מלון אסטוריה שוכן בסמוך למוזיאון . מהנמל , סעו ישר וברמזור השני פנו ימינה לשדרות איקרוס , המשיכו לעבר הכיכר המרכזית .
עלות חדר זוגי ללילה , החל מ- 100 יורו , בהתאם לחדר אותו הזמנתם
פרטים והזמנה

מלון שלושה כוכבים בהרקליון - Kastro Hotel
מלון קסטרו שוכן באחד המקומות הכי נוחים בעיר , בסמוך לרחוב הקניות הראשי וליד לארמון התרבות המינואית קנוסוס , ליד המוזיאון הארכיאולוגי המפורסם . במלון 39 חדרים בעיצוב במשלב סגנון עתיק ומודרני גם יחד .החדרים מרווחים וכוללים מיזוג אוויר, טלוויזיה עם מסך שטוח , מקרר , מיני בר ועוד . שדה התעופה שוכן במרחק של 4 קילומטרים מהמלון והנמל שוכן במרחק 500 מטרים. מגיעים ברכב : סעו בכביש הראשי עדשתגיעו לנמל הישן של הרקליון. לאחר מכן פונים שמאלה לרחוב אוגוסט 25 , לפני כיכר ארבעה האריות פונים ימינה ואז שוב ימינה. המלון יהיה מולכם . נסיעה באמצעות מוניות תעלה בין 7-10 יורו תלוי בתנועה . עלות חדר זוגי ללילה , החל מ- 65 יורו , בהתאם לחדר אותו הזמנתם .
 פרטים והזמנה

מלון 3 כוכבים לאטו lato hotel
מלון בוטיק קטן ומצויין ממש סמוך לנמל ולכל הטברנות של הרקליון, לדעתנו המיקום הטוב ביותר בהרקליון אם רוצים לחוות את חיי הלילה שלה או באם זקוקים לבית מלון קרוב לרציף ההפלגות, טוב למי שממשיך מהרקליון ליעדים אחרים כגון סנטוריני, אחלה בחירה
פרטים והזמנה

מלון סופיה 3 כוכבים sofia hotel
מלון זה בהרקליון ממוקם בין נמל התעופה למרכז העיר, 5 דקות נסיעה מהעיר ו 4 דקנות נסיעה מנמל התעופה, חיצונית הוא נראה מעט דלוח, אבל הפנים הרבה יותר נעים, הוא מדורג 3 כוכבים והוא מלון 3 כוכבים שרמתו טובה והוא נח למדי בעיקר למי שמתכנן טיול בכרתים [ מלון דרך], מוצע להזמנה באינטרנט במחיר מצויין, בחירה טובה בעיקר למי שמחפש לטייל יותר מאשר לרבוץ כל היום במלון, למרות שיש במלון זה בריכה יפה ומאד נוחה.
פרטים והזמנה

מלון 5 כוכבים gdm
מלון מעולה במיקום מעולה במרכז העיר וקרוב לנמל, מעביר היטב את האווירה של הרקליון, אחד המלונות הטובים ביותר בהרקליון, מי שמחפש איכות חופשי ללכת עליו!
במלון חדר כושר, בריכה מפנקת בר ומסעדה מצויינים ועוד, גם הוא כמו האחרים מוצע להזמנה באינטרנט במחירים מעולים ישירות דרך המלון וללא עמלות הזמנה או עמלות תיווך, מאד מומלץ.
פרטים והזמנה

מסעדות בהרקליון כרתים

הרקליון בירת האי כרתים מציעה להמוני התיירים לבד מהיסטוריה, ים ומרכזי התיירות, גם מטבח אותנטי שבחלקו הגדול מציע מאכלים הייחודיים לכרתים ואשר הסיכוי למצוא אותם במקומות האחרים ביוון לא רבים. לאחר ביקורים שלנו ושל המטיילים אשר נסעו בהמלצתנו קיבצנו כאן מעט פרטים ובעיקר היכן כדאי לאכול, הפעם בחרנו בעיר הבירה הרקליון שבדרך זו או אחרת כל המגיע לכרתים עובר בה, מסעדות רבות ממוקמות באזור הנמל העתיק שבעיר ומתמחות במאכלי ים ססגוניים.

 

הטברנה lligo krasi ligo thalassa  ליגו קראסי ליגו טלאסה  
 הטברנה הזו עם אחת השמות הארוכים ביוון למסעדה היא פשוט מקדש אוכל שאתם חייבים להגיע אליו, מדובר בטברנה מעולה המגישה מאכלים יווניים באיכות גבוהה עם שרות מעולה ובמחירים הוגנים מאד, אתם מקבלים תפריט בוא אתם צריכים לסמן ב v מה אתם רוצים מבים עשרות סוגים של מאכלים, סלטים, דגים, בשרים ופירות ים, אחרי שתתגנעו על האוכל המצויין, יציאו לכם גם ראקי, קחו ממנו הוא על חשבון הבית, אבל זה לא נגמר שם, לאחר הראקי יפנקו אתכם בעוד לפחות קינוח אחד על חשבון הבית, אם יתמזל מזלכם לקבל  את הלוקאמאדס, אתם מסודרים, הלוקאמדס של הטברה הזו הם מהטעימים ביותר ביוון כולה, בקיצור, אתם עשויים לקבל הרבה המלצות באתר כרתים, אבל על המסעדה הזו הבעלים של אתר כרתים הישראלי סיון זמיר לוקח אחריות אישית : ) ההגעה למסעדה זו פשוטה מאד, היא מצוייה ממש בכניסה לנמל הישן של הרקליון שבמרכז העיר, סמוך לאיזור המלונות המומלצים, רוצים שילוב מנצח? קיבעו את הטברנה הזו לארוחות הערב שלכם והזמינו את הלינה שלכם במלון אטלנטיס ויש לכם מתכון לחופשה מנצחת בהרקליון.

 

איפוקמבוס אוזרי (Ippokambos Ouzeri)
מסעדה משפחתית, הנמצאת ממש ליד הנמל עם נוף יפה. מסעדת דגים טובה ולא יקרה, שגם המקומיים באים לאכול בה את ארוחותיהם, הודות לבישול המוצלח ולטריות הדגים (שניתן לראות לפני שמזמינים!). המסעדה מתאימה גם למשפחות עם ילדים. ונקודה מוצלחת מאוד בה, היא שהקינוחים הם על חשבון הבית.

Sofokli Venizelou 3, Heraklionרח'

 2810280240טלפון:    

 

Kipos ton Gefseon  (גן הטעמים)

מסעדה מומלצת במיוחד, הנמצאת במרכז העיר, בתוך מבנה יפהפה, המעוצב בסגנון קלאסי, עם חצר מקסימה בחלקו האחורי. המסעדה היוקרתית (ויחסית יקרה), מגישה אוכל גורמה ומומלצת במיוחד לאירועים מיוחדים ולארוחות זוגיות רומנטיות.

Chrysostom 8 PC 715 00 Heraklionרח'  

 2810 300358טלפון:

 

Peri Orexeos

מוקמת במדרחוב קוראי (Korai) העמוס בחנויות ומסעדות. למסעדה הלא יקרה מנות יצירתיות של אוכל יווני מודרני וסלטים ענקיים. כדאי להשאיר גם מקום לקינוח השוקולד המפורסם של המקום.

רח'   Korai 10 Heraklion

טלפון 28102-22679 :

 

Paralia – Tavern Restaurant

אוכל מקומי, מגישים מוסקה,ממולאים, גריל בשר, דגים ופירות ים. המנות נדיבות בגודל ובכמות. שירות אדיב ונעים. למסעדה נוף נהדר לנמל. מחירים זולים.


מרחקי נסיעה מהרקליון

חאניה 138 ק"מ
ריתמנון 78 ק"מ
אגיוס ניקולאוס 66 ק"מ.
הרסוניסוס 26 ק"מ
מאליה 34 ק"מ
מטאלה 71 ק"מ

 ראו מלונות בכרתים ללא עמלות הזמנה ובאישור מיידי עם : בוקינג.קום


עוד ערים באירופה ראו גם את : מילאנו  אתונה  לונדון  אמסטרדם  ליסבון

מפת אתר כרתים

צרו איתנו קשר

להמלצה על מלונות, וילות, דילים מיוחדים ומבצעים בכרתים. השירות ללא תשלום.

ראו טיסות לכרתים במחיר מצוין עם מנוע חיפוש
והזמנת הטיסות הבטוח ביותר בישראל :
לחצו כאן

 

 

 

 

crete.co.il is part of israel-greece.com network, contact us: greece.isl@gmail.com

Zamir Sivan CEO